Korona Virüs (COVİD-19) Hakkında

Akgöl Hotel’in en yüksek önceliği, misafirlerimiz, çalışanlarımız ve dünya genelindeki iş ortaklarımızın sağlığı, güvenliği ve emniyetidir.

Değerli Misafirlerimiz,

Akgöl Hotel olarak dünyayı saran ve ülkemizi de etkileyen Covid-19 salgını ile ilgili gelişmeleri ilk günden beri Hastalık Kontrol Merkezi (CDC), Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve yerel mercilerin en güncel öğütlerini ve tavsiyelerini büyük bir titizlikle takip ediyoruz. Kurulduğumuz günden beri Hotelimizdeki hijyen ve temizlik standartlarının misafirlerimizin ve çalışanlarımızın güvenliği ve sağlığı açısından en üst düzeyde olması için çaba gösterdik.

Covid-19 ile Mücadele Sürecinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Bilinmesi Gerekenler

Tüm dünya ve ülkemizi etkileyen COVID-19 virüsü salgınının yayılmasını engellemek ve etkilerini hafifletmek adına kamu kurum ve kuruluşları gerekli adımları atmakta ve çeşitli önlemler alınması suretiyle mücadele etmektedir. Bu önlemlerin alındığı çoğu durumda özel nitelikli kişisel veriler de (sağlıkla ilgili veriler vb.) dahil olmak üzere pek çok kişisel verinin (TC kimlik no, ad, adres, işyeri, seyahat bilgileri gibi) işlenmesi kaçınılmazdır.

Belirtmek gerekir ki, bu istisnai zamanlarda dahi misarirlerimizin kişisel verilerinin güvenliğini sağlamak konusunda büyük özen göstermekte ve COVID-19 virüsüne karşı alınan önlemler kapsamında gerçekleştirilen kişisel veri işleme faaliyetlerimizi gerekli, amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü olarak gerçekleştirmekteyiz.

İşlenen Kişisel Verileriniz

Tarafınızca, bizimle paylaşmanız veya gerekli olması halinde, küresel çapta yaşanan COVID-19 salgın süreci kapsamında kişisel verilen işlenmesini gerektiren pandemi halinin ve Hotel bünyesinde hem diğer misafirlerimizin hem de çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğinin sağlanması için gerekli olan azami süre ve kanuni zamanaşımı süreleri içerisinde işlemeye konu olabilecek kişisel verileriniz; ad, soyad gibi kimlik verisi, seyahat bilgisi gibi lokasyon verisi ve ateş, solunum yolu rahatsızlığı veya kronik rahatsızlıklara ilişkin tıbbi sağlık verileri gibi özel nitelikli kişisel verilerdir.

Kişisel Verilerinizin İşlenmesinin Amaçları

Değerli misafirlerimizin yukarıda bahsi geçen hususlarda elde edilen verileri hakkında COVID-19 virüsünün yayılmasını önleme bağlamında, veri sorumlusu ve veri işleyenler tarafından başta sağlık verisi olmak üzere herhangi bir veri işleme faaliyetinde, kişisel verilerin güvenliğini sağlayacak gerekli idari ve teknik tedbirler alınmaktadır. Misafirlerimizin kişisel verileri açık ve zorunlu bir gerekçe olmaksızın herhangi bir üçüncü tarafa ifşa edilmeyecektir.

Normal şartlarda KVKK m.8 doğrultusunda kişisel verilerin aktarılabilmesi için veri sahibinin açık rızası gerekmekle birlikte, bir istisna olarak KVKK m.6/3 gereğince sağlık verileri, kamu sağlığının korunması amacıyla sır saklama yükümlülüğü altında bulunan kişiler veya yetkili kurum ve kuruluşları tarafından ilgili kamu kurumlarına aktarılabilmektedir.

Her ne kadar tüm dünya alışık olmadığımız bir durum ile karşı karşıya kalmışsa da bu durumda kişilerin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermeden, kişisel verileri kanunun belirttiği ölçü ve amaçlar doğrultusunda işlemenin ve korumanın yükümlüğümüz olduğunu unutmadan, COVID-19’dan korunmaya çalışırken misafirlerimizin kişisel verilerine karşı korumacı tavrımızı sürdürüyoruz.

Ülkemizin bu sıkıntılı dönemi, alınan tedbirler ve erken müdahale sayesinde, en kısa zamanda ve en az hasarla atlatacağına inanıyoruz. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da Hotelimize yapacağınız ziyaretlerinizde sizi her zamanki Akgöl Hotel misafirperverliği ve titizliği ile ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyacağız.

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU UYARINCA TALEPTE BULUNMA YÖNTEMİ

KVK Kanunu’nun 13. maddesinin 1. fıkrası gereğince, yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmakla ilgili talebinizi Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun belirlediği/belirleyeceği yöntem (ler) le Şirketimize iletebilirsiniz. 6698 Sayılı Kanun md. 11’de yer alan bu haklarınızı kullanmak için bizimle her zaman Akgöller Turizm Dış Tic. İnş. A.Ş.’ ne e-posta göndererek irtibata geçebilirsiniz. Kişisel verileriniz ile ilgili konularda sadece info@akgolhotel.com  e-posta adresinin kullanılması gerekmektedir. Kişisel verilere ilişkin haklar yalnızca kişilerin kendilerine ait veriler hakkında kullanılabilecektir. Kimliğinizi tespit edici resmî belgeler eklenmeyen formlar dikkate alınmayacaktır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Akgöller Turizm Dış Ticaret İnş. A.Ş.

WEB Sayfası: www.akgolhotel.com

E-Mail: info@akgolhotel.com

Adres: Şair Şevket Mah. Atatürk Bulvarı 121. Sokak No:1 Haliliye / ŞANLIURFA

 

AKGÖLLER TURİZM DIŞ TİCARET İNŞ. A.Ş.

 

Facebook
Instagram